Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując innowacyjne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne środki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi będą w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich sprzętów, przez co lekarz jest w stanie dostać się do najgłębiej zlokalizowanych partii uzębienia. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często bardzo złożonych technicznie sprzętów. Jakich?

Czym wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, ograniczając niemal do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności ułatwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują też specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie zabiegu oraz poprawienie komfortu leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, że nie zawsze będzie ono refundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, warto wybrać się do lekarza posługującego się odpowiednimi narzędziami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci piszą w internecie.