Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

Szukasz szczegółowych informacji o Voigt Medica? Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na leczenie do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny oraz bezpieczny

Jeszcze dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, nadwzroczności, presbiopii, jak również wielu pozostałych chorób. Szczególnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką efektywnością. Taka korekcja wzroku jest bezpieczna i nieinwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią technikę leczenia i usunąć wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej dysponują najnowszym sprzętem diagnostycznym, dlatego są w stanie zidentyfikować nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący badaniem niezbędnym w wykrywaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie również z innymi przypadłościami, np. usuwaniem kaszaków lub ciał obcych z gałki ocznej.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]