Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Co trzeba wiedzieć o magnetoterapia urządzenia?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]