Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o leczeniu starczowzroczności Kraków.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia w bliży, co w istocie przeszkadza w pisaniu, użyciu komputera i smartfona, czytaniu czasopism, a także wykonywaniu wielu innych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności oka do akomodacji lub jej kompletnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, aczkolwiek rodzi to trudności. Szkła do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne, zaś modele progresywne są z reguły drogie. Najlepszym wyjściem może być wobec tego wyeliminowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń powszednie czynności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia ustrzeżenie się szeregu komplikacji przy podejmowaniu się codziennych, najłatwiejszych czynności. Ludzie mający to schorzenie (wypada zaznaczyć, że niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności ujawniają się już ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z laptopa, jak również dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania opisu artykułu) czy jazdą komunikacją publiczną (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy). Prócz tego, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez możliwość lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę wadę uciążliwe. Nie należy także zapominać, że wada ta się nieustannie zwiększa, a każde następujące dwa lata skutkują z reguły pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie zabiegi są możliwe?

Poza korekcją z użyciem szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są również sposobem na to, by w trakcie jednego zabiegu kompletnie uwolnić się od wady w obu oczach.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]