Cierpisz na zwyrodnienia plamki żółtej? Zdecyduj się na zabieg 2RT

Choroba AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i wyraźnie pogarsza jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wyspecjalizowane kliniki oferują pomoc w leczeniu tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić wcześniejszą sprawność.

Kto przede wszystkim cierpi na AMD?

Plamka żółta to część siatkówki oka charakteryzująca się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest dolegliwością, która objawia się zniekształceniem obrazu oraz utratą ostrości wzroku. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej schorzenia. AMD dotyka przeważnie osoby po 50. roku życia, natomiast zespół przyczyn choroby nie został wciąż w pełni rozpoznany. Zakłada się jakkolwiek, że powodem AMD może być szkodliwy tryb życia – jak np. uzależnienie od papierosów, nadwaga lub długotrwała ekspozycja na światło UV. Kluczowe mogą być również czynniki genetyczne, a także różne schorzenia występujące równolegle, takie jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Dzisiejsza medycyna wytworzyła jednak narzędzia, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD wykonuje się z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej AMD.

Leczenie AMD – czy jest bezpieczne?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT oddziałuje na zmienione komórki gałki ocznej i zarazem nie powoduje uszkodzeń w receptorach siatkówki. Metoda leczenia nie jest obarczona ryzykiem dzięki czemu może być wykonywana u wielu grup chorych zagrożonych wadą albo całkowitą utratą wzroku. Metoda laserowa pobudza komórki do odtwarzania się i przerywa procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne. Zabieg 2RT trwa zaledwie parę minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]