Bezpieczne wybielanie zębów

Zdrowe i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające wystarczają. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby wybielające (paski, pasty, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najchętniej wybierane? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – specjalny preparat do naświetlania

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu oznacza się odcień zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 odcieni, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne efekty zapewnia również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.