Zalety implantologii

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale także mają sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych efektów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc napisać parę słów o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie czasu gojenia – chory nie odczuwa żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, napojów alkoholowych i papierosów. Ważne będzie też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które likwidują opuchliznę i dyskomfort.

Implanty zębów – komu zaufać?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort życia chorych – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.