Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Na samopoczucie lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]