Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Przyjęcia komunijne Kraków i okolice - więcej o ofercie na https://bit.ly/3tioI3Q.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zazwyczaj pierwsza faktycznie poważna biesiada rodzinna, na której dziecko czuje, że wszyscy goście skupieni są wyłącznie na nim. Tym samym rodzice pragną, by ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy zaplanować obiad w mieszkaniu?

Już przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy przyjmą krewnych we własnym domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Obiad dla zaproszonych w domu jest z reguły opcją wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, toteż zazwyczaj odbywają się w salach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli chcemy zabukować najodpowiedniejszą salę, powinno się rozpocząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie ustalona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużym problemem może stać się również znalezienie wolnej firmy cateringowej, dlatego warto wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu menu na komunię. Kluczowe jest też to, aby lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym warto pamiętać?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją stały się też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się zjawiskowymi, schludnymi pomieszczeniami. Innym plusem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, zalecamy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarki dla dziecka. Rodzice przeważnie zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje prezentów, przykładowo wartościową biżuterię bądź zabawki militarne.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]