Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich parametrów nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania znacznych ilości ukończonych już preparatów. Wymienione wcześniej właściwości sprawiają, że zbiorniki nierdzewne są również idealnym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki nierdzewne dla sektorze spożywczym

Zbiornik stalowy jest często używany w przeróżnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego przede wszystkim dlatego, że na tego typu zasobnikach nie zbiera się osad, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub drobnoustrojami.