Mikropigmentacja medyczna ukrywa efekty utraty włosów

Kliknij tutaj, jeżeli potrzebujesz więcej wiadomości na temat mikropigmentacji.

Na pewno szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to jedynie mniej używane określenie na popularny wśród pań makijaż permanentny. Tymczasem możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jeden ze sposobów użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja głowy – zabieg alternatywny dla przeszczepu mieszków włosowych

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się przeważnie kobiety szukające metody na zaoszczędzenie czasu przeznaczanego codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak pragną wyglądać każdego dnia. Jest jednakże także mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem estetycznym, wywiera silne oddziaływanie na psychikę osoby, która się na nią decyduje. W ostatnim czasie bardzo popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze powodów ekonomicznych nie może sobie pozwolić wiele osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga też podnieść poziom akceptacji własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne tuszowanie bielactwa oraz blizn, a nawet optyczne odtworzenie aureoli sutka.

Mikropigmentacja medyczna – czy daje efekt permanentny?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak typowy proces wykonania tatuażu. Linergista względnie linergistka, ponieważ tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem dokonuje punkcji naskórka i tym sposobem wprowadza w niego barwnik. Odmiennie do tatuażu końcowy rezultat nie jest stały i utrzymuje się około roku. Dlaczego? Podczas mikropigmentacji barwnik umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, natomiast w trakcie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go o wiele głębiej. W konsekwencji wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem barwnik stopniowo zanika. Tym samym gdy zamiarem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe maskowanie łysiny bądź rzadkich włosów, musi ona mieć świadomość, że niezbędne będzie regularne ponawianie zabiegu w przynajmniej rocznych interwałach.

MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]