Masz problemy z zębami? Pomocy szukaj u chirurga stomatologa

Nie każde schorzenia uzębienia można zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w przypadku konieczności wykonania implantów czy mostów, uszkodzeń dziąseł, dużych ubytków uzębienia oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu guzy bądź narośle. Jakie metody są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – terapia

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub chorych po wypadkach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Warto więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w sieci lub wśród bliskich.