Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Mnóstwo śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w trakcie różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy podłóg i okien, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, warto skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, takich jak Katowice czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Kontener należy zapełnić w ustalonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają utylizacji.