Jak zorganizować chrzciny?

Lokal na chrzciny Kraków - tu znajdziesz korzystną ofertę.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą ważną rodzinną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego dziecka, zatem dbają o to, by wszystko w ten dzień było doskonałe. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli na chrzcie ma pojawić się duża liczba bliskich i przyjaciół. Niżej otrzymasz parę porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Planowanie chrzcin – możesz wybrać preferowany podarek dla swojego dziecka

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po urodzeniu pociechy, nierzadko nawet w dniu połogu, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w znaczący dzień nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, skutkiem tego są wyprawiane zwykle 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to drobiazgowe rozważenie głównych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której odbędzie się obrzęd, a także matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią dzień sakramentu wypada uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na zaproszenie wszystkich gości, a także organizację dla nich poczęstunku oraz noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z rozmaitych krańców kraju. W rozesłanych zaproszeniach trzeba zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do obliczenia ile osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się również dać sygnał, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina przeważnie stawia na zabawki, jednak rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne prezenty, jak chociażby kocyki dla dziecka, fotelik do auta lub ubranka.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzest?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano na ogół w mieszkaniu rodziców malucha, wskutek tego nie każdy obecny podczas mszy w kościele był gościem uroczystej biesiady. Dzisiaj normą jest już wspólny obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców. Sprawdzając oferty lokali, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują cudownie udekorowane pomieszczenia, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań pasującą do charakteru obiadu i który zagwarantuje rzetelną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament zaplanowany jest na lato, polecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf czy rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast dąsać się przy stole mogą bawić się na powietrzu. Istotny jest też taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego nie trwał zbyt długo, tak samo jak powrót gości do domu czy wynajętego hotelu.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]