Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

W kuchniach, gabinetach medycznych lub kosmetycznych i fabrykach przetwarzających żywność niezmiernie istotne jest zachowanie maksymalnej higieny. To wymaga nie tylko przestrzegania rygorystycznych procedur i korzystania z preparatów odkażających, ale też odpowiedniego sprzętu. Meble oraz narzędzia wykorzystywane w takich punktach nie powinny wchłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna gwarantować szybkie i gruntowne czyszczenie oraz dezynfekowanie. Wobec tego wszędzie tam, gdzie istotna jest higiena, rekomenduje się używać mebli ze stali nierdzewnej.

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej – zmywaki, stojaki, blaty

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często używane w zakładach przetwórstwa spożywczego, gastronomii oraz piekarniach. W zapleczach kuchennych lokali gastronomicznych bądź bufetów stosuje się m.in. stoły, blaty i regały do magazynowania produktów. Ponadto warto napomknąć o okapach i zmywakach, jak również wszelkiego rodzaju stojakach stosowanych do wyrastania pieczywa. Ergonomiczne wykorzystanie pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można z ich użyciem zaaranżować praktyczną kuchnię także na stosunkowo małej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla medycyny

Planując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze też pod uwagę potrzeby gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu specjalne znaczenie mają regały i stoły pozwalające składować w sterylnym otoczeniu przyrządy oraz środki wykorzystywane w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymogi stawiane względem sprzętu stosowanego w gabinetach medycznych – pozwalają na utrzymanie higieniczny, są estetyczne i wytrzymałe.