Po więcej szczegółów o uzupełnianiu zarostu kliknij tutaj.
Broda od zawsze była wyznacznikiem męskości, a jej stan wiele ujawnia o jej właścicielu. Posiadanie bujnego zarostu wróciło do mody po wielu dziesięcioleciach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako standardu urody u mężczyzn. To sprawia, iż dla sporej grupy osób brak brody może być źródłem niemałych kompleksów. Można spróbować je przezwyciężyć między innymi dzięki zabiegowi pigmentacji brody.
Nieodpowiednia pielęgnacja, żywienie i niski poziom hormonów androgennych a bujność zarostu
Tak jak każda powierzchnia ciała też twarz narażona jest na łysienie. Broda mocno przerzedzona czy też z dostrzegalnymi plackowatymi polami bez owłosienia wygląda niezbyt schludnie i może prowadzić do utraty pewności siebie. Zazwyczaj rzadka zarost to wyłącznie konsekwencja procesu osłabienia się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu, co jest naturalnym skutkiem upływu lat. Ale obniżenie się poziomu hormonów androgennych często występuje niespodziewanie też u młodych panów, co kończy się m.in. łysieniem brody. Nagłe wypadanie włosów to również częstokroć rezultat ich agresywnej pielęgnacji – niewłaściwe zastosowanie akcesoriów bądź kosmetyków. Na stan zarostu silne oddziaływanie ma odżywianie, z tej przyczyny mężczyźni powinni stosować dietę bogatą m.in. w witaminę K2 oraz D, witaminy z grupy B, jak również cynk, magnez oraz wapń. Napięcie także nie pomaga w wyhodowaniu gęstego zarostu – włosy wypadają samoistnie, a niekiedy są brutalnie wyrywane w nerwowym odruchu.
Mikropigmentacja brody – punkciki z pigmentu, które udają odrośnięte włosy
Kompletne zgolenie zarostu jest najszybszym sposobem na ukrycie przed światem trudności z jego wyhodowaniem. Lecz nie każdy mężczyzna czuje się dobrze bez zarostu lub pragnie go nosić, bo jest przekonany, iż to uszlachetnia rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można postawić na przeszczep włosów, jednakże taki zabieg to zazwyczaj koszt w kwocie co najmniej paru tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu za pomocą umieszczenia w najpłytszych warstwach skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” punkty z barwnika wyglądają jak lekko wyrośnięte włoski, a rozróżnienie detali sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu skóry twarzy. Pigmentacja brody maskuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić rzadką brodę, a także umożliwia poprawę linii zarostu. Trzeba aczkolwiek pamiętać, że efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się zwykle roku.
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]