Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Zajrzyj tu jeżeli potrzebujesz zlecić catering świąteczny w Krakowie.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędzamy na ogół wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne odbywają się również w firmach. Nierzadko personel firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie przygotowane smakołyki, lecz w ogromnych zakładach pracy ten model działania raczej sprawdza. Aby zatem pomóc sobie przy organizacji firmowych śniadań wigilijnych, dużych, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – polskie potrawy i pyszne specjały

Rzecz jasna, na wigilijnym stole musi być podanych jak najwięcej rodzimych świątecznych potraw. To przede wszystkim ryby, jak chrupiący filet z łososia lub karpia, a także staropolskie zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa rybna. Nie może zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które na ogół podawane są wespół z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, np. bez sałatki warzywnej bądź karpia po żydowsku. Powinno się także zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy makowiec, kutię z miodem bądź lekki sernik.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Planowanie Wigilii w firmie powinno się zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy określić datę spotkania oraz porównać go z harmonogramem urlopów pracowników. Umożliwia to precyzyjne obliczenie potencjalnej liczby uczestników imprezy, a tym samym ułatwi zamówienie właściwą liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest omówić z załogą menu i wespół dobrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest także to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne zbierają zlecenia przez większą cześć grudnia, lecz nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]