Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Co warto wiedzieć o biurze rachunkowym Katowice?

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę ds. finansów na stałe, a ich szefowie często nie umieją starannie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część z nas – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Dobre strony korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, iż konsekwencją ewentualnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na stałe. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się jedynie kosztami obsługi – podejrzanie niskie koszty obsługi z reguły oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści zdobyli wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]