Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Zobacz złoto sztabki na goldbroker.pl.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie czy deponowanie ich na lokacie nie jest obecnie tak opłacalne jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale też i ogólne zrozumienie, że nie inwestowany kapitał przynosi zysku spowodowały, że szukamy rozwiązań, które pomogą naszym oszczędnościom zapewniać w przyszłości poboczny przychód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złoto w sztabkach.

Czy złoto w sztabkach jest pewną inwestycją?

Na początku należy stanowczo zaakcentować, że inwestycja pieniędzy w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto na ogół opiera się mniejszym i większym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a nawet destabilizacja gospodarcza oraz polityczna często podwyższa jego cenę. Naturalnie, można odnotować wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres natychmiast daje się zauważyć, że z czasem idzie ona w górę. Co jest tego powodem? Od wieków ilość tego kruszcu będąca w obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Niegdyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, w tej chwili jest szeroko wykorzystywany w medycynie, elektronice oraz przemyśle oraz – wciąż na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, że wydobycie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego między innymi przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB albo piloty do TV) jest częstokroć nieopłacalny, wobec tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, że w najbliższych latach ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Złoto w odrębnych sztabkach czy combibary – co wybrać?

Słuchając o lokacie środków w złote sztabki większa część osób momentalnie pomyśli, iż to nie dla nich, z uwagi na duży koszt. Jednak złote sztabki odlewa się w wielu wagach, zatem w zasadzie każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 10 g. Te małe sztabki są również dobrym pomysłem na prezent. Poważni inwestorzy, dysponujący większymi funduszami chętnie wybierają większe sztabki złota o wadze 50 g, 500 g, a nawet 1000 g. Trzeba jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto po znacznie niższej cenie. Toteż powinno się kupować sztabki złota o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu podzielone na drobne sztabki.

ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]