Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Kantor internetowy znajdziesz na https://bit.ly/2XC6kW1.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w oddziale banku – na te pierwsze nadal można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Kantor online to mniejsze spready

Działanie kantoru online jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, że wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z poprzedniego dnia. Następnym i niezwykle znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) czy też w ustalonym przez klienta terminie.

Cenisz sobie wygodę w zarządzaniu funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób ceniących sobie komfort, a także dużą swobodę w zarządzaniu własnym kapitałem. Używają ich również osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski i osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.