Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Na https://flobo.io/mass-collect/ znajdziesz odpowiedź na pytanie, na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Funkcja usługi mass collect jest zasadniczo niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty czy też tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania manualnego, a przy tym na eliminację ewentualnych pomyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Mass collect również dla podmiotów obsługujących około stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) warto przeanalizować możliwość jej wdrożenia w firmie, nawet takiej, która miesięcznie rozlicza mniej niż stu faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące monitorowanie wpływających należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]