Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Polacy powoli nabierają świadomości, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: kurz, spaliny samochodów, sadzę, pyły zawieszone PM10 czy bakterie i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy miejscu pracy?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczaczy powietrza?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.