Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz wewnętrzne okiennice.

Planując wystrój wnętrza, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się klasyczne aranżacje, czyli firany oraz zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome i można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb domowników. Produkuje się je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się przede wszystkim na oknach, jednakże równie dobrze będą się prezentować na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w naszych domach spotyka się wciąż okazjonalnie, ale gros z nas zapewne rozpoznaje je z telewizji czy kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Australii czy Afryce Południowej.

Wewnętrzne okiennice typu shutters – regulacja kąta lameli bez pomocy łańcuszków

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale wyglądają, mają one też zastosowanie. Za ich pomocą można kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące dni powstrzymywać kumulowanie się ciepła w domu, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj przeszkód, aby zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie luksusowy wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Warto również podkreślić, iż shuttersy są regulowane bez stosowania żyłek, co posiadacze psotnych zwierzaków czy rodzice małych dzieci, które rozerwać wystające sznurki, uznają z pewnością za spory plus.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]