Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Sprawdź, gdzie zamówić listwy drewniane, wejdź na www.balticwood.pl

Z pozoru są mało znaczącym detalem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]