Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Dowiedz się więcej o lampie solnej.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Europie, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty używane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większego trudu dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, gdyż występują w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o identycznych kształtach ani siatce krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się produkowaniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. walca lub kuli.

Co jest powodem popularności lamp solnych?

Mnóstwo osób wierzy, iż lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania jonów ujemnych, równoważących te wyzwalane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom cierpiącym na na astmę czy alergię. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest łagodny i kojący, stąd rekomenduje się nabycie ich ludziom cierpiącym na brak snu albo stres, bowiem z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii, jak również aranżacji domów.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]