Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się na ogół z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Tymczasem ten element osłony okiennic można wykorzystać także w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – znacznie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim sporą część dnia. Dlatego więc warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także wygodne. Opcja wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Opcja kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak z jeszcze innego powodu – z ich pomocą da się skutecznie korygować temperaturę sypialni, która ma wszak duży wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w okresie zimowym o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Ponadto shuttersy lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich utrzymanie jest niezwykle proste i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się także w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]