Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery zagościła już w świadomości statystycznego Polaka i rzadko bywa umniejszana. Mieszkańca Polski dostrzegli, że czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, silnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w naszych sklepach

Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest ryzyko obecności dużej kondensacji PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych schorzeń układu oddychania podatni są najczęściej mieszkańcy dużych miast i okolic w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery obfite ilości tych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zminimalizować negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak m.in. Airdog, Blueair bądź GREE, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, więc nie jest to już nowość na rynku. Co kluczowe, poza filtrowaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, nieraz mają one również inne użyteczne funkcje.

Detekcja CO2 oraz nawilżanie – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego łatwo dobierzemy sprzęt właściwe do danej objętości pokoju. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, toteż bez wysiłku daje się przesunąć je pomiędzy pokojami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo zarazki oraz grzyby, które mogą być powodem wielu chorób bądź reakcji alergicznych, a także groźny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża powietrze, co wytwarza w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie przynosi spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też czujniki wykrywające obecność CO2. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się głównie alergikom.