Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Dobry stolik kawowy musi być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Warto też mieć na uwadze, że stanowi on niebanalny element aranżacji wnętrza. Zależnie od naszych potrzeb możemy przebierać wśród wielu rodzajów stolików. Jaki jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak kupić odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika wypada zwrócić uwagę na kilka kwestii. Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać czasopisma lub książki? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń mieszkania? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w dostosowaniu stolika do naszych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy cenią sobie optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko dobrze zaplanować niedużą przestrzeń mieszkania, ale również łatwiej podtrzymać w nim porządek. Można przemyśleć także zakup modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i rewelacyjnie się prezentują.

Powodzeniem mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, by wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki o kształcie plastra miodu można swobodnie układać z dowolną ilością modułów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w szerszym gronie gości, poleca się ławy bądź stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o okrągłym blacie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to powinno się zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanym z europalet. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka lub zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać poziomu siedziska, czyli około 50 cm. Jeżeli planujemy postawić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.