Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z aranżacją domów w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten element osłony okna można użyć również w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż popularniejsze teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne funkcje

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, pełnią dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie domownicy spędzają po wiele godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu warto zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie wygodne. Opcja ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala np. na częściowe jego ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla chorych na alergie

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Oprócz tego shuttersy tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdkach firanek, a ich czyszczenie jest niesłychanie łatwe i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]