Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już dokładnie każdą marszrutę w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach czy w Karpatach, nierzadko zaczynają szukać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Kilka słów o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o zdobyciu których marzą wspinacze z całego świata, to np. Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. czy Täschhorn – 4491 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo lub szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Dla kogo przeznaczone są oferty wycieczek w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy oferują rodzimi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest sporo ciekawych ofert skierowanych do miłośników gór o różnym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już umiejętność jazdy na nartach i potrafią wykazać się dobrą kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga zdobywać nowe umiejętności. Tym, których interesuje głównie zdobycie wiedzy, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Bezspornym atutem takich wypraw jest to, że organizowane są w ograniczonych, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym radość z pokonywania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]