Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Zainteresowany najlepszymi trasami rowerowymi w Małopolsce? Skieruj się tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy ciekawe, znane i nieznane, ale na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe i nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny widok – przy odpowiedniej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Piękne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie jedynie amatorów, ale także uznanych alpinistów oraz himalaistów.