Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Szukasz szczegółowych wiadomości o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej? Świetnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są wspaniałe, ale także niebezpieczne. Praktycznie co kilka tygodni, a szczególnie w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia wybrali się na wyprawę szlakiem o wysokiej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy uwielbiają góry wysokie i pragną przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z asekuracji, survivalu i chodzenia na rakietach śnieżnych

Najlepszą metodą, by nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, używania czekanu, poznają zasady autoasekuracji, asekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się potrzebne w razie rozmaitych niefortunnych sytuacji. Szkolenie omawia dodatkowo reguły prawidłowego zachowania się w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada olbrzymie doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które na ogół nie przekraczają 6 osób. W ten sposób przyswajanie nowych umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni sprawnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]