Wybór kasku na motocykl

Zobacz, gdzie zamówić kaskowi motocyklowemu.

Nie ma znaczenia, jaki posiadasz motocykl ani to, czy przebywasz na nim drogę do pracy, jeździsz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie wypady – kask to obligatoryjny składnik garderoby jakiegokolwiek motocyklisty, dlatego że gwarantuje mu bezpieczeństwo, chroniąc głowę w razie upadku.

Właściwy kask na motor, czyli który? / Właściwy kask na motor / Jaki polecamy kask na motor? / Jaki powinien być kask na motor?

Zastanawiasz się, czym kierować się w ciągu doboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie należałoby oszczędzać, dlatego zdecyduj się na kask znanej marki, takiej jak HJC, który jak najpoprawniej odpowiada twoim oczekiwaniom.
Na rynku dostępne są różne typy kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, przeznaczone do jazdy w terenie. Czym poszczególne rodzaje kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najpopularniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, jakich skorupa skonstruowana jest z jednego kawałka materiału. Są one najbezpieczniejszym wariantem kasków. Kaski szczękowe zezwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, ażeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają osłony szczęki, są więc mniej bezpieczne – skutkiem tego poleca się je przede wszystkim do jazdy po mieście. Równolegle kaski otwarte są w najwyższym stopniu komfortowe. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, które dodatkowo posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask HJC

HJC to kapitalna marka, doceniana przez motocyklistów na całym globie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane gigantycznej liczbie testów – a równolegle mają dostępne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak również szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, jakie dzięki zastosowanym tworzywom są niesłychanie lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są też repliki, czyli kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]