Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Uzyskaj więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Pamiętnych doznań na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Podróżników zachęcają zwłaszcza przepiękne widoki, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza stosowną preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto również zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby uchroni także właściwa profilaktyka – stosowanie środków odstręczających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]