Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Entuzjaści czynnego wypoczynku na pewno znają na pamięć niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce zlokalizowanych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Zdecydowanie są one zachwycające, jednakże osoby, które chętnie uprawiają ten typ aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, skoro można podziwiać porywający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne ostrych grani, stromych turni i baszt skalnych

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Alpach Wapiennych, cechują się znaczną liczbą stromych turni, baszt skalnych oraz skalistych grani, które w czasie dnia przez promienie słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, iż w 2009 r. wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują dość strome stoki, wiele urwisk i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich też sporo łatwych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści mający już doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu bez wątpienia zachwyci przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach, które są zaopatrzone w liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, by członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji, a także metod poruszania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno zapamięta ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Dolomiti di Sesto i Tofanów.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]