Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ znajdziesz korzystną ofertę trekkingów

Górskie wyprawy mogą przybierać wiele postaci. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Aczkolwiek za nieraz gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziką naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej i co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, a także przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków biwakowania w czasie długiej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem cieszą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, Karpaty Wschodnie oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]