Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Pełna oferta wycieczki w Himalaje znajduje się na tej stronie.

Himalaje razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa także samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]