Zalety nowoczesnych pokryć dachowych i gdzie je kupić?

Producent pokryć dachowych - bezkonkurencyjną ofertę poznasz w tym miejscu.

Stosowane przez dziesięciolecia standardowe dachówki ceramiczne i betonowe powoli ustępują miejsca na rynku pokryciom dachowym wyprodukowanym z blachy. Liczne atuty tych ostatnich przyczyniły się do tego, iż są one dobrym rozwiązaniem nie tylko dla odbiorcy indywidualnego, ale także dla deweloperów.

Blachodachówki – mniejsze obciążenie dla konstrukcji więźby dachowej

Blachodachówki wygrywają na rynku pokryć dachowych z paru względów. Przede wszystkim ważą zdecydowanie mniej niż ceramiczne dachówki, co mniej obciąża strukturę więźby dachowej, a przy tym także ułatwia przewóz oraz rozładunek tych modułów. Konstrukcja profilu nowoczesnych pokryć dachowych powoduje, że ich instalacja jest nie tylko łatwa, ale i szybsza w porównaniu do montażu dachówek ceramicznych, które są znacznie mniejsze, przez co ich precyzyjne ułożenie pochłania na ogół dużo więcej czasu. Następną znaczącym atutem pokryć dachowych z blachy jest opcja dopasowania ich do praktycznie dowolnej, również niezmiernie wymyślnej, konstrukcji dachu, gdyż blachodachówkę da się bez trudu dociąć na wymiar. Ten rodzaj pokryć dachowych rewelacyjnie się prezentuje zarówno w minimalistycznym budownictwie, jak i doskonale pasuje do starszych obiektów, zwłaszcza, iż mocno przypomina na pierwszy rzut oka dachówki ceramiczne. Pokrycia dachowe z blachy cechują się także lepszą szczelnością. Dodatkowo łatwo je czyścić. Tak naprawdę wystarczy do tego dość miękka szczoteczka i spłukanie wodą, z kolei w przypadku silnych zabrudzeń – środek do czyszczenia pokryć powlekanych.

Regamet – rodzimy producent pokryć dachowych

Żeby nabyć blachodachówki dobrej klasy nie trzeba daleko się rozglądać. Na polskim rynku od 3 dziesięcioleci działa firma REGAMET, w ofercie której znajduje się duży wybór blach trapezowych, paneli dachowych i blachodachówek. Wyroby te można dostać w stacjonarnych punktach handlowych producenta, działających na terenie czterech województw południowo-wschodniej Polski: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. REGAMET przede wszystkim pochwalić się panele oraz blachodachówki z powłoką PRO (Exelent i Purtext Strong 300), cechujące się wyjątkową odpornością na korozję, uszkodzenia mechaniczne, jak również powstawanie zarysowań. Regamet kładzie nacisk wszechstronną obsługę klienta, w związku z tym nie licząc własnych produktów dostarcza także akcesoria dachowe (np. folie dachowe czy systemy rynnowe) oraz dachówki ceramiczne i betonowe innych cenionych producentów.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08