Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Na tej stronie zdobędziesz więcej szczegółów o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest cement – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, lecz można zaobserwować także konstrukcje wykonane z metalu, a czasem również plastiku. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na spore ceny nie zawsze ekipy budowlane mają własne szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, dobrze rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o komforcie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować duże koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe i praktyczne. Naprawdę ważna okaże się też dbałość o klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy piszą wcześniejsi klienci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]