W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Chcesz kupić szalunki Kraków? Odwiedź tę stronę

Szalunki to to konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje wymagany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można też solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się jak widać naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także specjalne podpory oraz dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków i sklejki.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]