Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Szukasz sklejek szalunkowych? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jakkolwiek zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować budynki ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki mają także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]