Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Znajdź podpory szalunkowe na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]