Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki budynek ocieplić. Nie jest stosowana również papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór bądź swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię i osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]