Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

Jeśli chcesz nabyć baseny, odwiedź tę stronę

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład dla salonów spa lub obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także halę basenową lub ogród. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich artykułów jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]