Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

Szukasz kosmetyków ekologicznych? Sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/62-naturalne-kosmetyki.

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale także aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Zalety kosmetyków naturalnych

Kosmetyki, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

Do produkcji kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. macadamia, migdałowy czy arganowy, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, wielką wagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne można kupić w Polsce?

Największym wyborem mogą poszczycić się świetnie wyposażone sklepy internetowe. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]