Wisiorki z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Japonii i Mozambiku. Ze względu na unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. Współcześnie, znaleźć go można w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.