Wisiorki srebrne

Chcesz kupić zawieszki srebrne? Wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje też na kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do pudełka, musimy wcześniej owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja oraz specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.