Urocza biżuteria z lampworkami

Sprawdź, gdzie kupić lampworki, wejdź na www.bizutik.pl.

Z pozoru przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Z początku były robione na własną rękę – surowiec topiono za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Obecnie także można zrobić je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki wykonuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, a to pozwala na danie mu rozmaitych form. Paski stopionego szkła okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma otwór dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki mogą być stosowane do produkcji kolczyków lub naszyjników.

Przy których kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze wyglądały?

Barwne lampworki doskonale pasują do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą ciekawie prezentowały się tylko przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]