Szukasz urządzeń do zaawansowanego prototypowania? Sprawdź te drukarki 3D

Dalsze informacje o drukarkach 3D

W asortymencie CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: SLA, FDM i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad 30 lat – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania oraz instrumenty. Szacuje się, iż korzystając z drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można nawet o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Kluczowe idee pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie wysokiej klasy usług i urządzeń, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Formlabs to następny lider w dostarczaniu drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, takie jak SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się ergonomiczną konstrukcją i prostą obsługą. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można szybko otrzymać tożsame prototypy, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla przemysłu, edukacji, biznesu

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w rozlicznych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest solidny i precyzyjny, a w czasie procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie tworzą się odkształcenia.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]