Szukasz najlepszych skanerów 3D? Sprawdź asortyment CadXpert

Więcej o skanerach 3D.

W asortymencie CadXpert znajdują się profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można sprzęt od wymienionych niżej producentów:
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla techników dentystycznych,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D,
– Shining 3D – skanery EinScan oraz FreeScan.

Skanery 3D Shining – urządzenia od autora szeregu patentów

Marka Shining 3D już od ponad dekady (a dokładnie od 2004 roku) produkuje wysokiej jakości sprzęt do druku 3D (skanery 3D, ale też drukarki 3D, materiały oraz usługi projektowania i produkcji). Shining 3D charakteryzuje się innowacyjnym podejściem, jest również autorem licznych patentów – do końca 2015 roku złożyli ich w sumie paręset ( między innymi na wzory i oprogramowanie). Skanery 3D tej marki są szeroko wykorzystywane w lotnictwie, przemyśle, medycynie i innych licznych branżach przemysłu. Domeną urządzeń Shining 3D jest wzrost efektywności, podniesienie jakości i zmniejszenie kosztów produkcji.

Skanery 3D Degree of Freedom – poznaj trzy kolekcje urządzeń

Skanery 3D marki DOF dzielą się na 3 linie:
– Edge – to linia produktów, które cechują się szybkością i dokładnością. Z wykorzystaniem aż sześciu dostępnych technik skanowania można jeszcze staranniej dostroić potencjału urządzenia do zapotrzebowań użytkownika. Skanery 3D należące do tej linii gwarantują dużą dokładność skanów, a przy tym są proste w obsłudze oraz efektywne. Umożliwiają skan również obszarów o utrudnionym dostępie (jak np. wycisku dentystycznego), toteż są wykorzystywane w dentystyce i ortodoncji.
– Freedom – ta linia urządzeń jest najszybsza i najbardziej precyzyjna. Za sprawą wykorzystania technologii Stable Scan Stage (SSS) wykorzystującej ruchomą jednostkę optyczną, skan jest niesłychanie dokładny. Szybkie działanie, łatwa i wygodna obsługa, stabilny pomiar danych to pozostałe atuty urządzeń z linii Freedom.
– Swing – skanery z tej kolekcji wyróżniają się konstrukcją (przypominają literę L), dwiema kamerami, dużą efektywnością i prędkością pomiarów oraz łatwą obsługą. W ofercie sklepu CadXpert dostępne są również skanery 3D HD – użyte w nich aparaty o dużej rozdzielczości zapewniają efekt w jakości HD.

Skaner 3D Tiger firmy RS SCAN dla producentów obuwia oraz rehabilitantów

Trzecia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to asortyment firmy RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym wyróżnia się ten produkt? Rewelacyjną szybkością pracy – proces skanowania trwa nie dłużej niż 15 sekund. Zastosowanie aż 9 kamer: ośmiu w kolorze i jednej monochromatycznej gwarantuje znakomite odwzorowanie obiektów oraz dokładność. Skaner 3D Tiger jest skierowany przede wszystkim do producentów obuwia, rehabilitantów oraz ortopedów. Jego dokładność w działaniu jest wykorzystywana do odwzorowywania stóp, butów i wkładek.

Skanery 3D – jakie ceny osiągają?

Skan 3D i druk 3D bez ustanku się rozwijają, a każde następujące usprawnienia powodują wykorzystanie coraz to nowszych technik i półproduktów. To wszystko sprawia, że skanery 3D i ich cena sukcesywnie spadają. Niegdyś był to sprzęt, który posiadały wyłącznie największe korporacje, obecnie profesjonalny skaner 3D to koszt, na który może sobie pozwolić nawet drobna firma. W ofercie CadXpert proste modele skanerów 3D są w cenie już od 7000 złotych (np. model Shining3D Einscan SE). To małych gabarytów urządzenie o wadze nieco ponad 2 kg łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, pracuje dokładnie, szybko i odwzorowuje każdy detal.

Gdzie najlepiej kupować skanery 3D?

Czy lepiej kupić specjalistyczny skaner 3D w sklepie stacjonarnym czy online? Za zakupami w e-sklepie przemawia nielimitowany czas, by poważnie przemyśleć wybór sprzętu dopasowanego do potrzeb naszej firmy, jak również możliwość wykonania ich o dowolnej godzinie dnia i nocy. Zalety zakupów w sklepie stacjonarnym? Opcja zobaczenia sprzętu na żywo oraz skorzystanie z porady specjalistów. Ale jedno z drugim można połączyć – w sklepie internetowym można wybrać wstępnie jakiś skaner, a w następnej kolejności umówić się (telefonicznie, przez formularz kontaktowy bądź mailowo) na spotkanie w showroomie CadXpert, który znajduje się w Krakowie. Skaner 3D albo inne urządzenie do druku przestrzennego to duża inwestycja, w związku z tym najlepiej podjąć decyzję o jego kupnie w oparciu o fachowe wsparcie doradców CadXpert. Po sprzedaży CadXpert zapewnia kompleksową obsługę posprzedażową, szkolenie użytkowników z posługiwania się urządzeniem i wsparcie techniczne.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]